پرداخت فقط یکماه حقوق معلمان حق التدریس درسال تحصیلی جدید

از پنج ماهی که از سال تحصیلی جدید می گذرد تنها یک ماه از حقوق معلمان حق التدریس واریز شده است.
براساس گزارشی که ۲۰بهمن رسانه ای شد،تصور کنید معلمی را که۸۰۰ هزار تومان نهایت حقوقش است، حالا ۴ماه هم هست که حقوقی دریافت نکرده، برای رفتن به کلاس درس خود که در یک روستا برگزار می شود پولی در بساط نداشته باشد، همین معلم در فکر اقساط عقب مانده خودش و هزینه های سرسام آور درمانی خانواده اش است که هنوز بیمه های آنها تمدید نشده اند، حالا او باید سر کلاسی آماده شود که مدیران امیدوار و بانشاط آینده ایران را تربیت کند. این معلم حتی باید محفل خانواده خود را در شب عید ۱۳۹۷ گرم کند و خواسته های خانواده در شب عید را برآورده کند.
حقوق معلمان حق التدریس حدود یک سوم معلمان رسمی است و همین مقدار کم، بعد از ماه ها چشم انتظاری واریز نشده است. این درحالی است که معلمان حق التدریس علاوه بر دریافتی کمتر هیچ کدام از مزایای یک معلم عادی را ندارند و علاوه بر آن، معضلات و مشکلات بیشتری را هم تحمل می کنند.
سقف دریافتی حقوق این معلمان چیزی حدود ۸۰۰ هزار تومان است که آن هم به موقع واریز نمی شود، بیمه های آنها نیز در اسرع وقت واریز نشده و به همین دلیل در استفاده از خدمات درمانی دچار مشکل شده اند.
یکی از این معلمان با بیان این نکته که معلمان حق التدریس باید هزینه مسافت های طولانی سفر به روستای محل خدمت خود را هم بدهند اینگونه درخواست خود را مطرح کرده است:
این ۷۸۸۰۰۰تومان حقوقی که درنظرگرفته اید را ماهیانه پرداخت کرده و بیمه های ما را در اسرع وقت واریز نموده تا هزینه های درمانی مان کاهش پیداکند. یادآوری این موضوع بد نیست که اکثر ما در روستاها مشغول تدریس بوده و هزینه رفت و آمد و… را نقدا روزانه پرداخت میکنیم که همان هم طی این ۵ماه کم نیست لذا پرداخت ماهیانه حقوق تقاضای زیادی نیست. ما خود را موظف به انجام وظیفه میدانیم اما به دلیل مشکلات اگر این موضوع حل نشود بدلیل اینکه از پس مخارج خانواده و فرزندان خود برنمی آییم ناچاریم مابقی سال تحصیلی کلاس هارا با نقایصی اداره کنیم که قطعا وجهه ی خوبی نزد اولیاء محترم دانش آموزان ندارد اما باور بفرمایید که سختی شرایط را بیشتر تحمل نداریم.
یادآوری:معلمان حق التدریس به معلم هایی اطلاق می شود که توانایی علمی و عملی تدریس را داشته و به صورت پاره وقت در آموزشگاههای دولتی وزارت آموزش و پرورش تدریس می کنند و حقوق خود را از محل منابع وزارت آموزش و پرورش دریافت می کنند تا کمبود نیروی این وزارت خانه ی حساس را جبران کنند.
درحال حاضر ۱۲۱هزار معلم حق التدریسی مشغول به کار هستند وبا مشکلات عدیده ای چون مبهم بودن وضعیت استخدامی دست و پنجه نرم می کنند.

پروژه معماری