تجمع اعتراضی کارگران کارخانه برفاب نسبت به نداشتن امنیت شغلی ومعیشتی

صبح روز پنج شنبه دهم اسفندماه، کارگران کارخانه برفاب دراعتراض به نداشتن امنیت شغلی ومعیشتی دست به تجمع مقابل درب این واحد تولیدکننده لوازم خانگی عمدا تعطیل شده توسط کارفرما، درشهرک صنعتی شهر کرد،استان چهارمحال و بختیاری، زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،کارگران کارخانه برفاب که با درب های بسته این کارخانه مواجه شدند در اعتراض به مسایل معیشتی ازجمله عدم پرداخت حقوق و… به نشانه اعتراض مقابل این کارخانه تجمع کردند.

شرکت تولیدکننده لوازم‌خانگی برفاب یکی از واحدهای نمونه تولیدکننده در کشور بوده که در چهارمحال و بختیاری واقع شده است و عمده محصولات خود را به کشور عراق صادر می‌کند. مدتی است که این شرکت در پرداخت به موقع حقوق کارگران کوتاهی می کند و هر چند ماه یکبار اقدام به اخراج کارگران خود، چه آن‌ها که با سابقه هستند و چه نیروهای تازه استخدام شده می‌کند.

درست از آذرماه سال ۹۵ بود که شرکت برفاب چهارمحال و بختیاری با اخراج نزدیک به ۳۰۰ نفر از کارگران و پرسنل خود شوک بزرگی به کارگران، خانواده‌های آن‌ها و استان وارد کرد.

در اقدام جدید، کارخانه برفاب روز پیش اطلاعیه‌ای مبنی‌بر تعطیلی کارخانه تا اطلاع ثانوی صادر کرد و علت را عدم دریافت بموقع مطالبات شرکت از بنکداران و ارگان‌های دولتی بیان نمود و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل را مشروط به دریافت مطالبات شرکت از طرف‌های قرارداد شرکت بیان کرد، این در حالی است که کارگران این شرکت بعضا نزدیک به پنج ماه است که حقوقی در یافت نکرده اند.

با وجود همه این مشکلات کارگرانی که هنوز امید به ادامه کار در کارخانه داشتند برای حضور در محل کار خود به کارخانه رفتند که متاسفانه با درب های بسته کارخانه نیمه مواجه شدند اما این ۵۰۰ کارگر خواهان دریافت حقوق و مطالبات خود شدند.

در غیاب مسئولان کارخانه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در بین کارگران تجمع‌کننده در مقابل شرکت برفاب حاضر شدند و قول مساعد برای پیگیری و رفع موضوع تا روز یکشنبه هفته آتی را داده و تجمع پایان یافت.

پروژه معماری