ettehad top bar

جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز بدنبال کسب خبر از بازداشت همکاران خود در مقابل دادگستری مرکزی اهواز دست به تجمع زدند

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، بعد از ظهر امروز جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در پی آگاهی از بازداشت همکاران خود که دیشب رخ داده بود بدنبال تجمع در مقابل مصلای اهواز، بعد از ظهر امروز دست به تجمع اعتراضی در مقابل دادگستری مرکزی این شهر زدند و خواهان آزادی همکاران بازداشتی خود شدند.

بنا بر این گزارش، بدنبال این تجمع مسئولین دادگستری به کارگران تجمع اعلام کرده اند همکاران بازداشتی آنها را فردا برای تعیین تکلیف به شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب اعزام خواهند کرد.

بنا بر اظهار کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، کارفرما و مسئولین امنیتی این شهر با این دستگیریها در پی آن هستند تا نوک پیکان خواست کارگران را از روی مطالبات معوقه آنان به بازداشت همکارانشان معطوف کنند و با مشروط کردن آزادی کارگران بازداشتی به بازگشت بکار کارگران، اعتصاب آنها را بدون پرداخت مطالباتشان در هم بشکنند.

به همین دلیل کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز اعلام کرده اند از فردا صبح اعتراضات خود را تشدید و در حمایت از همکارانشان در محل این شعبه دادگاه حاضر خواهند شد و تا زمان دریافت مطالباتشان به اعتصاب خود پایان نخواهند داد.

لازم به یاداوری است شب گذشته مامورین اطلاعات نیروی انتظامی اقدام به بازداشت بیش از ده نفر از کارگران گروه ملی صنعتی اهواز کردند و تا بعد از ظهر امروز تلاش زیادی از سوی عوامل کارفرما و مسئولین امنیتی اهواز بکار گرفته شد تا همکاران این کارگران از بازداشت آنان مطلع نشوند. اسامی ۹ نفر از این کارگران به شرح زیر است:

۱- فرهاد اکبریان

۲- مرتضی اکبریان

۳- میثم علی قنواتی

۴- امین مؤمن پور

۵- حسین نیسی

۶- باقردلفی

۷- تقی حسن زاده

۸- هادی عفراوی

۹- مهدی عادل زاده

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۶