ممانعت از ورود کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به مصلی این شهر

نیروهای امنیتی مانع حضور بیش از ۳۰۰ نفر از کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در مصلی این شهر شدند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای دومین هفته متوالی قصد حضور در نماز جمعه این شهر را برای دادخواهی داشتند اما نیروهای بسیج و امنیتی از حضور آنها در مصلا جلوگیری کردند و صدها کارگر گروه ملی صنعتی فولاد بناچار دست به تجمع در مقابل مصلا زدند.

بنا بر این گزارش، در پی این تجمع یکی از فرماندهان نیروی انتظامی با حضور در میان کارگران سعی در پراکنده کردن آنها کرد اما کارگران حاضر به ترک محل نشدند و بدنبال آن یگانهای موتوری نیروی انتظامی در محل حاضر شدند.

بنا بر آخرین خبرهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در لحظه مخابره این خبر کارگران ( ساعت ۱ بعد از ظهر) در حال سر دادن شعار “امام جمعه به گوش باش ما کارگریم نه اوباش” و برخی شعارهای دیگر هستند.

همچنین بنا بر خبر دیگری قرار است استاندار خوزستان برای گفتگو با کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به محل تجمع آنان بیاید.

تجمع امروز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در مقابل مصلای این شهر در حالی است که دیشب بیش از ده نفر از کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی توسط اطلاعات نیروی انتظامی شهر اهواز بازداشت شده اند. اسامی نه نفر از بازداشت شدگان به شرح زیر است:

۱- فرهاد اکبریان

۲ – مرتضی اکبریان

۳- میثم علی قنواتی

۴- امین مؤمن پور

۵- حسین نیسی

۶- باقردلفی

۷- تقی حسن زاده

۸- هادی عفراوی

۹- مهدی عادل زاده

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

پروژه معماری