تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۲ اهواز نسبت به عدم تبدیل وضعیت و پرداخت نشدن مطالبات اخراج ۸کارگر این شهرداری

روزشنبه دوازدهم اسفند ماه، کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۲ اهواز دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت و پرداخت نشدن مطالباتشان مقابل شهرداری اهواز اجتماع کردند.

حدود هفتاد نفر از کارگران فضای سبز منطقه ۲ شهرداری روز شنبه با مراجعه به شهرداری اهواز خواستار پرداخت حقوق و معوقات خود شدند.
یکی از کارگران منطقه ۲ شهرداری اهوازگفت: شرکت پیمانکاری سابق از یکم خردادماه سال ۹۴ تاکنون عیدی، سنوات و حق اولاد فرزندان سوم به بعد را پرداخت نکرده و اکنون نیز از این منطقه رفته است.
وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود با اشاره به اینکه پس از سال ها کار در فضای سبز شهرداری اهواز خواهان تغییر وضعیت از پیمانکاری به قراردادی هستیم ادامه داد: حق شیفت کارگران، حق تعطیل کاری رسمی و حق نگهبان از دیگر مطالبات کارگران است.
این کارگربا بیان اینکه ۱۵۴ نفر در فضای سبز شهرداری منطقه ۲ مشغول به کار هستند یادآور شد:چند روز پیش پیمانکار فضای سبز شهرداری منطقه ۲ اهواز تغییر کرد و این شخص بدون هیچ دلیلی اقدام به اخراج هشت نفر از این کارگران کرد.
وی با تصریح بر اینکه حدود هفت سال سابقه کاری در فضای سبز شهرداری دارم اظهار کرد: با وجود آنکه مسئولان خدمات شهری شهرداری اهواز، شهردار و معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲ خواستار بازگشت این کارگران شده اند اما پیمانکار حاضر به پذیرش چنین امری نیست.
این کارگر فضای سبز در پایان خواستار پیگیری مسئولان درخصوص پرداخت معوقات شد و گفت: انتظار داریم در آستانه عید نوروز مشکلات مالی کارگران حل شود.
به گفته آنان تا پیش از تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده، حق اولاد تنها به دو فرزند از مجموع فرزندان خانوداه‌های کارگری پرداخت می‌شد اما با تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده محدودیت‌های مربوط به پرداخت حق اولاد و بیمه اجباری فرزندان کارگران برطرف شده است و بنابراین دیگر نباید هیچ محدودیتی در پرداخت این مزایای وجود داشته باشد.

بنابراین گزارش این کارگران خردادماه امسال نیز خواستار پرداخت نشدن حقوق فروردین و اردیبهشت ماه خود شدند.

پروژه معماری