ettehad top bar

پیش از ظهر روزیکشنبه بیستم اسفندماه، اهالی برزک جاده کاشان- برزک را دراعتراض به وضعیت نامناسب این جاده بعد از دوتصادف مرگبار پی درپی باتجمعشان بستند.

در این تجمع اعتراض‌آمیز مردم که چهار ساعت ادامه داشت، مردم با شعار «چه کسی مسئول است؟» خواستار مناسب‌سازی این جاده شدند.

براساس گزارشات منتشره،پس از وقوع دو حادثه رانندگی ظرف کمتر از یک ماه در جاده کاشان-برزک که مرگ دو نفر را در پی داشت مردم شهر برزک با در دست داشتن عکس‌های جوانان فوت‌شده، این جاده را مسدود و از تردد خودروها در این جاده جلوگیری کردند.

در این تجمع اعتراض‌آمیز مردم که چهار ساعت ادامه داشت، مردم با شعار «چه کسی مسئول است؟» خواستار مناسب‌سازی این جاده شدند.

بنابهمین گزارشات،کم‌بودن عرض جاده برزک – کاشان که بیش از نیم قرن از ساخت آن گذشته منجر به تصادفات متعدد شده است، به طوری که در سال گذشته بیش از ۵۰ نفر از هموطنان در این جاده جان خود را از دست داده‌اند.

جاده برزک و یا همان جاده معروف به جاده مرگ را نمایندگان ادوار مختلف مجلس تا به امروز قول اختصاص بودجه و اصلاح نقاط حادثه خیز آن را داده اند اما هیچکدام از وعده های داده شده تا کنون عملی نشده است و همه در حد حرف باقی مانده است.

جاده برزک از راوند تا آزاد راه دلیجان – میمه ادامه دارد و خارج از حد استاندارد است مشکلاتی را برای رانندگان و مسافران ایجاد کرده است.

پیچ نابر و قوسی جاده سعدآباد از جمله پیچ هایی است که منجر به حوادث زیادی شده است. اقلیم کوهستانی منطقه و یخ زدگی و مسدود ماندن جاده هنگام بارش سنگین برف مشکلات را چندین برابر می کند.

وجود جاده غیر استاندارد، ناایمن و در بسیاری از نقاط فاقد شانه خاکی و حتی علائم رانندگی همراه با آسفالت مستهلک با عرض کم و دارای نقاط حادثه خیز و فقدان دید کافی این جاده را به جاده مرگ مشهور کرده است.

تردد ده‌ها کامیون بونکر سیمان و تریلی سنگ که عملا خودروهای فرسوده و مدل پایین و غیر استاندارد هستند از محور مشهد اردهال – دلیجان به این محور کم عرض که فاقد نظارت و کنترل پلیس راهور نیز هست چه از نظر فنی و چه از نظر میزان بار مجاز که عمدتا غیر مجاز می باشند چه توجیهی برای مسوولان دارد.

بخش برزک، منطقه ای کوهستانی با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر در ۴۵ کیلومتری کاشان و ۳۰ کیلومتری آزاد راه دلیجان میمه و ۱۸۰ کیلومتری اصفهان قرار دارد.