ettehad top bar

تجمع اعتراضی اهالی سیلاب و کلوار شهرستان بویراحمد نسبت به نداشتن آب شرب مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد

تجمع کنندگان: به دلیل نبود آب شرب سالم مجبور هستیم از آب رودخانه که گفته می‌شود آلوده است استفاده می‌کنیم و بسیاری از فرزندانمان به دلیل استفاده از همین آب رودخانه هم اکنون در خانه مریض هستند.
بدون آب نمی‌شود زندگی کرد مسئولان اگر می‌دانند بدون آب امکان زندگی داریم تا آب آستفاده نکنیم اگر راست می‌گویند فقط برای یکبار خود و فرزندانشان از آب آلوده رودخانه استفاده کنند تا بدانند در این همه سال مردم سیلاب و کلوار چه زجرها کشیده‌اند.
اهالی سیلاب و کلوار شهرستان بویراحمد دراعتراض به نداشتن آب شرب مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.
بتاریخ۱۵اسفند،در نقطه صفر مرزی کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری درست در ۱۷۰ کیلومتری یاسوج منطقه‌ای بنام سیلاب و کلوار در میان دو کوه واقع شده که اهالی آن با فقر ، نداری و کمبود امکانات دست و پنجه نرم می‌کنند.
سیلاب و کلوارها نافشان را با فقر و محرومیت بریده‌اند تا جایی که با وجود جاری بودن رودی در میان روستاها از ابتدائی‌ترین امکانات از جمله آب شرب، مسکن مناسب و حتی تغذیه مناسب محروم هستند شاید باورشان شده که باید تا آخر محرومیت را با خود به گور ببرند.
خانه‌های گلی، مدرسه‌های بی در و پیکر در مقطع ابتدائی، محرومیت فرزندان بسیاری از روستاها از تحصیلات در دوره دبیرستان و راهنمایی، نبود آب شرب و شبکه‌های مختلف تلویزیونی بخشی از رنج‌نامه جمعیت بیش از ۲۵۰۰ نفری منطقه سیلاب و کلوار بخش مارگون بویراحمد است.
سال‌ها مردم سیلاب و کلوار از آب آلوده رودخانه‌ای که از کنار روستاهای این منطقه می‌گذرد استفاده می‌کنند تا آب در دل مدیرانی که به خود سختی راه نمی‌دهند تا از زندگی با درد و غصه اهالی آشنا سوند، تکان نخورد.
ظاهر مردان و زنان سیلاب و کلوار با تمام دنیا متفاوت است، صورت‌های چین و چروکیده، دستان پینه بسته و ظاهری خمیده و شکسته که انگار سال‌ها از عمرشان می‌گذرد در حالی که بیش از ۴۰ سال سن ندارند ولی باورشان شده باید نسل اندر نسل محروم بمانند.
اهالی سیلاب و کلوار تصمیم گرفتند تا با تجمع در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد اعتراض خود را نسبت به بی توجهی مسئولان و متولیان امر خدمات رسانی نشان دهند تا شاید فرجی گشاده شود و به پایان محرومیت برسند.

یکی از زنان منطقه محروم سیلاب و کلوار مارگون بویراحمد گفت: این منطقه روستاهای زیادی دارد ولی اهالی چهار روستای برآفتاب، چهارکلگه، سیلاب و گاو مرده با وجود نصب کنتور آب اما خبری از آب شرب ندارند و در این زمینه آبفاری روستایی جوابگو نیست.
مریم ریاحی می‌گوید: به دلیل نبود آب شرب سالم مجبور هستیم از آب رودخانه که گفته می‌شود آلوده است استفاده می‌کنیم و بسیاری از فرزندانمان به دلیل استفاده از همین آب رودخانه هم اکنون در خانه مریض هستند.
خانم مونسی زاده دیگر زن سیلاب و کلواری افزود: بدون آب نمی‌شود زندگی کرد مسئولان اگر می‌دانند بدون آب امکان زندگی داریم تا آب آستفاده نکنیم اگر راست می‌گویند فقط برای یکبار خود و فرزندانشان از آب آلوده رودخانه استفاده کنند تا بدانند در این همه سال مردم سیلاب و کلوار چه زجرها کشیده‌اند.