تاخیر دوازده ماهه در پرداخت کارانه پرستاران مشهدی/رئیس سازمان نظام پرستاری: این روند باید اصلاح شود

کادر درمان بیمارستان‌های مشهد کارانه‌ی سال گذشته خود را دریافت نکرده‌اند. رئیس سازمان نظام پرستاری مشهد خواستار پرداخت به موقع مطالبات مزدی کادر پرستاری شد.

یکی از پرستاران مشهدی می‌گوید: پایه دستمزد پرستاری بسیار پایین است و «کارانه» بخش قابل توجهی از هزینه‌های زندگی پرستاران را پوشش می‌دهد؛ حال اگر قرار باشد کارانه‌ را به موقع پرداخت نکنند و حتی شب عید نیز این مطالبات مزدی را نپردازند، زندگی کادر پرستاری که ماهیت شغل‌شان سخت و جان‌فرساست، با مشکل مواجه می‌شود.

در همین حال، سیدرضا مظلوم (رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری مشهد) با اظهار تأسف از پرداخت نشدن به‌موقع کارانه‌ها در ادامه اظهار کرد: باید کارانه چندین ماه پرستاران به یک‌باره پرداخت شود تا این عقب افتادن ۱۲ ماهه جبران شود.

وی با بیان این‌که باید دست‌کم ۶ ماه از کارانه پرستاران یکجا پرداخت شود، افزود: باید شیوه پرداخت اصلاح شود تا پرستاران بتوانند از حقوق و دستمزد خود در همان سال استفاده کنند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد گفت: اینکه کاری در سال ۹۶ انجام و حقوق و دستمزد آن در سال ۹۷ پرداخت شود، صحیح نیست و باید اصلاح شود. البته این تأخیر در پرداخت کارانه شامل حال همه کادر درمان اعم از پزشک، پرستار و غیره می‌شود./ایلنا

پروژه معماری