ettehad top bar

تجمع اعتراضی کارگران نانوایی های قم نسبت عدم افزایش حقوق طی ۷سال گذشته وشرایط سخت کاری مقابل استانداری

روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه،جمعی از کارگران نانوایی های قم دراعتراض به عدم افزایش حقوق طی ۷سال گذشته وشرایط سخت کاری مقابل استانداری تجمع کردند.

تورم بالا در سطح جامعه و عدم افزایش نرخ حقوق کارگران واحدهای تولید نان استان قم در هفت سال اخیر ازجمله مهم‌ترین گلایه‌های این کارگران در تجمع اعتراضی امروز بود.
یکی از تجمع کنندگان گفت:کیفیت آرد نانوایی‌ها در ماه‌های اخیر به‌شدت نامناسب شده است، مشکلات و حساسیت‌های پوستی فروانی برای کارگران نانوایی‌های استان به دلیل کیفیت نامناسب آرد ایجادشده است.

یکی دیگر از کارگران نانوایی استان قم با اشاره به عدم افزایش نرخ حقوق کارگران نانوایی در هفت‌سال گذشته تأکید کرد: در سال‌های اخیر همواره بر نرخ تورم در جامعه افزوده‌شده و امروز هیچ‌چیزی در جامعه در همان قیمت و نرخ هفت سال قبل وجود ندارد درحالی‌که حقوق کارگران نانوایی در این هفت سال هیچ‌گونه افزایشی پیدا نکرده و هزینه‌های جانبی نیز بر آن‌ها تحمیل‌شده است.
وی تصریح کرد: ادعای کاهش نسبت سبوس‌گیری آرد استان از ۱۵ به ۱۲ درصد ادعای پوچ است چراکه هیچ اثری از این میزان کاهش سبوس در آرد تحویلی به نانوایی‌های استان مشاهده نمی‌شود. بزرگ‌ترین درد و مشکل این کارگران عدم پاسخگویی مسئولان در برابر مطالبه‌های و خواسته‌های چندین ساله است.