ettehad top bar

فعالیت تولیدی دوچرخه‌سازی قوچان دوباره متوقف شد

دادستان قوچان دستور تعطیلی موقت خطوط تولیدی کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان را صادر کرد.

علی آذری در حاشیه بازدید از کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان گفت: این کارخانه به علت وجود برخی نقایص از قبیل استفاده از کارگران فاقد تخصص و عدم انعقاد قرارداد با این افراد، تا زمان رفع نقص تعطیل شده است.

وی افزود: هم‌اکنون تعداد بسیاری از کارگران سابق این کارخانه ناراضی هستند و قرار نیست کارگران جدید هم به این تعداد افزوده شوند.

وی اظهار کرد: وکیل کارخانه موظف به تعیین قرارداد و مشخص شدن میزان حقوق و بیمه برای کارگران جدید است.

دادستان قوچان ادامه داد: یکی از تعهدات کتبی مدیرعامل این کارخانه در آخرین بازدید مسئولین، تعیین مدیر اجرایی و استفاده از نیروهای متخصص با تایید مسئولین شهرستان بود که این تعهد عملی نشده است.

وی با بیان اینکه فردی در این کارخانه با راه‌اندازی واحد مونتاژ به صورت خودسرانه مدعی احیای کارخانه شده است، گفت: این کارخانه راه نیفتاده بلکه واحد مونتاژ آن با ۲۵ کارگر تازه کار به صورت نیمه کاره در حال فعالیت است.

وی افزود: هم اکنون واحد مونتاژ نیز به صورت موقت تعطیل شد تا مدیرعامل کارخانه به تعهدات کتبی خود جامه عمل پوشانده و وضعیت قرارداد و حقوق کارگران را مشخص نماید.

کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان که در سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرده بود، به دلیل مشکلات مالی و مدیریتی اسفند سال ۱۳۹۵ تعطیل شد.

کارخانه مزبور که اوایل هفته جاری رفع پلمب شده بود، امروز توسط دادستانی قوچان به دلیل وجود برخی نقایص و عملی نشدن تعهدات مدیرعامل دوباره تعطیل شد.