رئيس سازمان بازرسي کل کشور در جمع خبرنگاران از ورود اين سازمان به چهار بازار خودرو، سکه، مسکن و ارز خبر داد و گفته:

برای خرید سکه هفت‌ميليون و ۶۰۰هزار ثبت‌نام‌ داشته‌ايم که ۵۰ نفر، پنج درصد اين سکه‌ها را در اختيار دارند و هر سکه يک ميليون تومان براي آنها سود خواهد داشت. اعدادي که با يک حساب سرانگشتي، حکايت از سرمايه‌گذاري صدها ميليارد توماني چند نفر در بازار سکه دارد. برخي از خودروها حتي تا صد ميليون تومان نيز گران شده‌اند.

به اعتقاد سازمان بازرسي اين قيمت‌ها حباب است و قيمت واقعي نيست و مصرف‌کنندگان واقعي نيز در اين بازارها وجود ندارند و اکثرا دلال‌ها هستند که بازار را ملتهب مي‌کنند.

متأسفانه سايت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شد و حدود پنج‌هزار خودروی مدل‌بالا و گران‌قيمت وارد کشور شد که از اين تعداد چهار هزار خودرو ترخيص و روانه بازار شده و هزار خودرو همچنان در گمرک است که اميدواريم در اين زمینه نيز تصميم‌گيري شود. به گفته سراج اختلاف قيمت اين خودروها نزديک به نيم‌ميليارد تومان است و هيچ‌کدام از اين خودروها قيمت واقعي ندارند.

پی نوشت: اینکه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شد و در نتیجه آن حدود پنج هزار خودرو وارد کشور شد چیزی است که الان برای این وزارتخانه   روشن و معلوم است. اما اینکه چرا علیرغم روشن شدن این موضوع، وزارت صنعت و معدن هک کنندگان سایت و وارد کنندگان خودروها را معرفی نمیکند و در مبادی دیگر از قبیل انبار این خودروها و شماره گذاریشان میتواند با آن مقابله کند خود بحث دیگری است که سازمان بازرسی کشور آنرا مسکوت گذاشته است.

 

پروژه معماری