ettehad top bar

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران از ورود این سازمان به چهار بازار خودرو، سکه، مسکن و ارز خبر داد و گفته:

برای خرید سکه هفت‌میلیون و ۶۰۰هزار ثبت‌نام‌ داشته‌ایم که ۵۰ نفر، پنج درصد این سکه‌ها را در اختیار دارند و هر سکه یک میلیون تومان برای آنها سود خواهد داشت. اعدادی که با یک حساب سرانگشتی، حکایت از سرمایه‌گذاری صدها میلیارد تومانی چند نفر در بازار سکه دارد. برخی از خودروها حتی تا صد میلیون تومان نیز گران شده‌اند.

به اعتقاد سازمان بازرسی این قیمت‌ها حباب است و قیمت واقعی نیست و مصرف‌کنندگان واقعی نیز در این بازارها وجود ندارند و اکثرا دلال‌ها هستند که بازار را ملتهب می‌کنند.

متأسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شد و حدود پنج‌هزار خودروی مدل‌بالا و گران‌قیمت وارد کشور شد که از این تعداد چهار هزار خودرو ترخیص و روانه بازار شده و هزار خودرو همچنان در گمرک است که امیدواریم در این زمینه نیز تصمیم‌گیری شود. به گفته سراج اختلاف قیمت این خودروها نزدیک به نیم‌میلیارد تومان است و هیچ‌کدام از این خودروها قیمت واقعی ندارند.

پی نوشت: اینکه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شد و در نتیجه آن حدود پنج هزار خودرو وارد کشور شد چیزی است که الان برای این وزارتخانه   روشن و معلوم است. اما اینکه چرا علیرغم روشن شدن این موضوع، وزارت صنعت و معدن هک کنندگان سایت و وارد کنندگان خودروها را معرفی نمیکند و در مبادی دیگر از قبیل انبار این خودروها و شماره گذاریشان میتواند با آن مقابله کند خود بحث دیگری است که سازمان بازرسی کشور آنرا مسکوت گذاشته است.