ettehad top bar

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی: سازمان هدفمندی یارانه‌ها متعهد به پرداخت حق بیمه رانندگان است

محمد حسن زدا گفت: سازمان هدفمندی یارانه‌ها متعهد شده است تا رانندگان را تحت پوشش ببرد و بر این اساس ١٣,۵ درصد حق بیمه را راننده و ١٣.۵ درصد را این سازمان به عنوان سهم کارفرما، بپردازد.

محمدحسن زدا (معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی) در گفتگوی تلویزیونی با شبکه خبر، با بیان اینکه گروهی از رانندگان در شرکت‌ها، موسسات و کارخانه‌جات فعالیت می‌کنند و تابع قانون کار هستند، گفت: این دسته از رانندگان مشمول قانون سخت و زیان‌آور هستند و تاکنون از مزایای این قانون بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: گروه دوم رانندگان، خودمالک هستند و از پوشش قانون کار خارج هستند و از این رو مشمول قانون سخت و زیان‌آور نیستند و همچنین بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام بیماری دریافت نمی‌کنند.

زدا گفت: در سالهای اخیر تلاش شده قانون کار را به گروه دوم رانندگان کار تعمیم دهند که این کار صحیح نیست و باید برای این گروه قانون وشرایط جدید تعریف شود.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در سال ٨٩ توافق نامه‌ای میان سازمان‌های هدفمندی یارانه‌ها و تامین اجتماعی منعقد شد و سازمان هدفمندی یارانه‌ها متعهد شد رانندگان را تحت پوشش ببرد و بر این اساس ١٣,۵ درصد حق بیمه را راننده و ١٣.۵ درصد را این سازمان به عنوان سهم کارفرما بپردازد.

وی افزود: بیمه رانندگان آغاز شد و امروز ٩۵٠ هزار راننده در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که خدمت رسانی به این قشر زحمتکش موجب افتخار این سازمان است.

زدا گفت: سهم کافرمایی حق بیمه رانندگان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده و این سازمان بیش از ٣ هزار میلیارد تومان از سازمان هدفمندی یارانه‌ها بابت سهم کارفرمایی طلب دارد و از سوی دیگر با قانونی روبرو هستیم که اگر بدون تامین اعتبار فعالیتی انجام دهیم، تخلف کرده‌ایم

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: این سازمان حامی رانندگان است و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز به بررسی مسائل بیمه‌ای رانندگان در این کارگروه تاکید کرده است.