هر بار قطع برق ٣٨٠ تن شکر خام را نابود می‌کند/دستمزد کارگران از طرق استقراض پرداخت می‌شود

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، از زمان مصوبه شورای خشکسالی، حقوق کارگران نیشکری که آب روی مزارع نیشکر آنان بسته شده، فقط برای جلوگیری از بحران کارگری و عدم اعتراض و تجمع در شهرهای مختلف استان – از خرمشهر گرفته تا شادگان و شوشتر- از طریق استقراض پرداخت می‌شود.

«محمود شمیلی» با اشاره به مشکلات شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: قطعی مداوم برق در هر نوبت بیش از ٣٨٠ تن از محصول شکر خام که در چرخه تولید است را از بین می‌برد و مقدار زیادی مواد اولیه و خام کارخانجات و صنایع مختلف وابسته به نیشکر ازجمله خمیر مایه، الکل و چوب نیز ضایع می‌شوند.

او بیان این‌که از زمان مصوبه شورای خشکسالی کاهش مصرف آب و آیش ١٥ هزار هکتار از مزارع نیشکر توسط مجموعه توسعه نیشکر انجام شد، گفت: مزارع نیشکر به دلیل بی‌آبی در حال نابودی هستند و دیگر نمی‌دانیم صدای خود را چگونه و با چه لحنی به گوش مسئولان برسانیم.

وی گفت :اینکه همه مصوبات ستاد خشکسالی از سوی شرکت توسعه نیشکر مورد پذیرش قرار گرفته و اجرایی شده است، گفت: در کشت و صنعت‌های نیشکر علاوه بر کاهش کشت، الگوی مصرف آب نیز تغییر پیدا کرده است اما طی این دو هفته به صورت مداوم روزی ٦ ساعت با قطعی برق مواجه بوده‌ایم و در دو روز گذشته نیز برق به صورت ۲۴ ساعته قطع بوده است.

پروژه معماری