ettehad top bar

افزایش کودکان بی سرپرست از معضلات مهم بهزیستی است

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی افزایش کودکان بی سرپرست را از مهمترین معضلات بهزیستی اعلام و بیان کرد: روزانه بین یک تا سه کودک بی سرپرست تحویل بهزیستی در این استان می شوند که بعضا شیرخواران رها شده هستند.

به گزارش تابناک رضوی؛ معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی افزایش کودکان بی سرپرست را از مهمترین معضلات بهزیستی اعلام و بیان کرد: روزانه بین یک تا سه کودک بی سرپرست تحویل بهزیستی در این استان می شوند که بعضا شیرخواران رها شده هستند.
افزایش کودکان بی سرپرست از معضلات مهم بهزیستی است
غلامحسین حقدادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال ۸۸۰ شیرخوار، کودک و نوجوان بی سرپرست یا بدسرپرست تحویل بهزیستی در خراسان رضوی شدند که نیمی از آنها کودکان با سن کمتر از دو سال هستند.
وی ادامه داد: شمار شیرخواران بی سرپرست پارسال نسبت به سال پیشتر ۵۰ درصد بیشتر شد. طی اردیبهشت امسال نیز ۶۰ شیرخوار در مرکز نگهداری بهزیستی خراسان رضوی پذیرش شده اند که این رشد بالایی نسبت به گذشته دارد.
معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی ۳۰ درصد نوزادان تحویلی را رها شده و بی سرپرست اعلام و بیان کرد: بقیه شیرخواران تحویلی دارای والدین هستند ولی قاضی صلاحیت آنان را برای سرپرستی احراز نکرده است.