ettehad top bar

کارگران ایران سوییچ منتظر روشن شدن تکلیفشان هستند

کارگران کارخانه ایران سوییچ تولیدکننده خازن و سکسیوز، هفت ماه از مطالبات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند. همچنین هشت ماه از حق بیمه‌های آنها به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است.

آنها روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته مقابل کارخانه تجمع  برگزار کردند تا مدیریت کارخانه تکلیف پرداخت حق بیمه‌ها و معوقاتشان را مشخص کند

ایران سوییچ ۳۶ نفر کارگر دارد که ۱۴ نفر از آنها در خط تولید کار می‌کنند. اما هم‌اکنون خطوط تولید کارخانه تنها با ۱۵ درصد ظرفیت کار می‌کند.

روز گذشته به منظور حل مشکلات کارگران این کارخانه جلسه‌ای با حضور اعضای شورای کارگری ایران سوییچ، مدیرعامل کارخانه، مدیران اداره کار جنوب غرب تهران، اداره کل کار استان تهران و «محمدرضا فرزعلیان» رئیس محور غرب و شمال غرب کانون شوراهای اسلامی کار برگزار شد.

حجم تولید ایران سوییچ بسیار کم شده است

فرزعلیان گفت: در جلسه روز گذشته مدیرعامل کارخانه وعده داد تا دو هفته دیگر معوقات کارگران و حق بیمه‌های آنان را پرداخت کنند. خازن‌های این کارخانه به اداره برق فروخته می‌شود اما چون حجم تولید بسیار کم شده، این وضعیت رقم خورده است.

وی افزود: با توجه به اعتراض کارگران از مدیرعامل کارخانه خواستیم که حتما در اداره کار حاضر شود. فعلا تجمع متوقف شده چراکه کارگران منتظر هستند تکلیفشان مشخص شود.

تعطیلی و نیمه‌تعطیلی بالای۶۰ درصد از واحدهای تولیدی کرمان/سهم کرمان از بودجه هزار میلیارد تومانی ایجاد اشتغال مشخص نیست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان اینکه سهم این استان از بودجه هزار میلیارد تومانی ایجاد اشتغال هنوز مشخص نشده است، گفت: بیش از ۶۰ درصد واحدهای تولیدی استان عملا یا تعطیل یا نیمه‌فعال هستند.

«جعفر رودری» صبح امروز چهارشنبه در یکصد و نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان که با حضور رضوی (معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد رئیس جمهوری) در سالن شهید مرتضوی برگزار شد، اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد واحدهای تولیدی استان عملا یا تعطیل و یا نیمه‌فعال هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان ۱۵ برنامه اجرایی اقتصاد مقاومتی تعریف شده و ۲۴۶ پروژه اقتصاد مقاومتی نیز پیشنهاد شده است، بیان کرد: مهمترین اولویت‌های اقتصادی استان در قالب ۱۵ برنامه اجرایی تعریف شده است و تقریبا نیمی از این برنامه‌ها مصوب و دستگاه‌ها ارسال کردند.

وی با بیان اینکه نیاز اشتغال استان زیاد است و سالانه حداقل باید ۴۰ هزار نفر در استان به‌کارگیری و ایجاد اشتغال شود چراکه سالانه حدود ۳۶ هزار نفر در استان کرمان به افراد جویای کار اضافه می‌شود، گفت: در حال حاضر نیز حدود ۱۰۰ هزار نفر بیکار در استان وجود دارد.

به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، این استان هزار و ۴۰۹ واحد صنعتی دارای پروانه دارد که ۲۵ درصد غیرفعال و ۳۶ درصد نیمه‌فعال هستند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از هزار میلیارد تومان برای تامین منابع ایجاد اشتغال درنظر گرفته شده که سهم استان کرمان هنوز مشخص نشده است، گفت: سهمیه استان کرمان در بحث تهیه مطالعات توسعه روستایی سالانه بیش از ۳۰۰ روستا است که سال گذشته ۳۵۹ روستا مطالعات آنها تهیه و امسال نیز ۴۶۲ روستا در دستور کار است./ایلنا