ettehad top bar

استیضاح و  افشاگری نمایندگان مجلس علیه ربیعی منجر به برکناری او شد

امروز ۱۷ مرداد ماه، علی ربیعی وزیر کار برای سومین بار جهت استیضاح به مجلس کشیده شد و این بار در پی افشاگریهای کم سابقه نمایندگان علیه او، که اساسا ناشی از جنگ قدرت در میان جناحها در پی بحران و بن بست اقتصادی و سیاسی حاضر در کشور می باشد نهایتا از سمت خود برکنار شد.

مجموعه ای از این افشاگریها که انتشار یافته است به شرح زیر می باشد:

-خادمی نماینده ایذه درمجلس:  ۴۰ سال است می گوییم شرایط بحرانی است و در این ۴۰ سال همه ی این آقایان مدیر بودند .

– جاسمی نماینده مجلس: تعدادی از نمایندگان سینه چاک، امروز به ربیعی قول دادند که”شرایط را فراهم کردیم شما نیفتید”/این در شأن نماینده نیست/تعدادی از نماینده ها امروز معامله میکردند

– رستمیان نماینده سلسه و دلفان در مجلس:یک سر نخ برای من در اینجا ایجاد شد. توسط یکی از فرستاده‌های آقای بندپی به بنده گفتند ۵۰۰ میلیون تومان به شما می‌دهیم تا دهنم قرص باشد و حرفی نزنم، به بنده گفتند ۲۰ میلیون تومان را به خیریه بده و ۴۸۰ میلیون تومان را خودت بردار تا به اسم خیریه باشد. زمانی که به این سر نخ پی بردم به استان لرستان رفتم خیریه‌هایی که کمک های زیادی گرفته بودند رسیدگی کردم و به رئیس مجلس نیز کتبا گزارش دادم و به معاون وزیر اطلاعات نیز گزارش دادم.

– زمانی که وارد شدم مشاهده کردم آقای بندپی تنها۲۰ میلیون  پول را به خیریه‌ها داده است و بقیه آن را خودش برداشته و از محل خرید ویلچر و کمک به ایتام خرج  کرده و ماشین شاسی بلند خریده است. آقای ربیعی شما که اسم کارگر و معلول می‌آید غش می‌کنید و اشک می‌ریزید آیا این “شوی تبلیغاتی نیست؟” شما باید با قضایای آقای بندپی برخورد می‌کردید. شما حتی سر خود را به نشانه تاسف تکان ندادید و گفتید این اتفاق‌ها می‌افتد.

– آقای بندپی به شهادت مجمع نمایندگان استان‌ لرستان در دو نوبت در استان لرستان حضور پیدا کرد. یک بار به معنای سفر کاری و یک بار به منظور همایش مدیران بهزیستی. ایشان دختران مظلوم بهزیستی را با لباس فاخر در نظر نمی‌گیرد. ۱۲-۱۳ نفر در یک سیاه چادر در منطقه خوش آب و هوای الشتر شاهانه پذیرایی  می‌کنند.  آقای وزیر این پول‌ها از کجا می‌آیند. ۹۰۰ میلیون تومان صرف هزینه همایش و مهمانی شاهانه آقای بندپی شد.

– آیا کارگری که برایش اشک می‌ریزید می‌تواند یک قلم از غذاهای سفره رنگین آقای بندپی را بخورد. باور می‌کنم وقتی در قاب تلویزیون قرار می‌گیرید اشک شما «شوی تبلیغاتی» است.

– وزارت کار ۱۰ هزار گوشی موبایل وارد کرده است

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان چه شد؟

هاجر چنارانی (نماینده نیشابور و فیروزه) گفت: قالیبافی را دیدم که یک روز که به سر کار نرفت بیمه‌اش قطع شد. امروز صندوق فولاد از جمله فولاد خراسان یک ریال هم برای فرهنگ کشور خرج نمی‌کند.دولت از لحاظ اقتصادی تعطیل است.

نماینده نیشابور ادامه داد: قرار بود در دولت شما همسان‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شود. آقای ربیعی چه شد؟ قرار بود مدیریت شستا بهبود یابد؟ قرار بود ۶۰ درصد هزینه شستا به تامین اجتماعی داده شود اما امروز تنها ۱۰ درصد داده می‌شود.

چنارانی گفت: در حوزه مدیریتی شما شخصی است که ۲۷ سمت دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شما سرپرست صندوق بازنشستگان، مدیرکل دفتر وزارتی است و در جاهای دیگر سهم دارد.

در بحث روابط کار و کارگری عدم امنیت شغلی بسیار حاد است

امروز ۹۸ درصد قراردادهای کار کارگران موقت است.

از کارگر چک سفید امضا گرفته می‌شود؟

وی تاکید کرد: در تشکل خانه کارگر همه چیز سیاسی است. تشکل‌های کارگری باید نماینده کارگران باشند و نباید در خدمت اهداف خانه کارگر باشند.

آقای ربیعی به کجا می‌برید سکان وزارت کار را؟

این وزارتخانه جمهوری اسلامی را به خاک سیاه می‌نشاند.

چنارانی گفت: آقای ربیعی، آیا می‌دانستید در شستا واردات موبایل انجام می‌شود. اگر نمی‌دانستید وای بر شما و اگر می‌دانستید خیانت کردید.