ettehad top bar

تجمع کارگران شرکت لاستیک پارس ساوه در اعتراض به خصوصی‌سازی

روز گذشته، کارگران شرکت لاستیک پارس ساوه در اعتراض به خصوصی‌سازی این شرکت تجمع اعتراضی  برگزار کردند

در همین رابطه، داوود میرزایی ، گفت: لاستیک پارس ساوه، یک شرکت دولتی استخوان‌دار و قدیمی است؛ در عین اینکه جزو بهترین واحدهای صنعتی استان مرکزی محسوب می‌شود ازجمله بهترین واحدهای تولید لاستیک در ایران نیز است.

وی با یاد کردن از دولت به‌عنوان کارفرمای ناکارآمد، افزود: شرکت در دهه ۷۰ ، در حدود ۲۵۰۰ کارگر داشت که در دو یا سه شیفت‌ مختلف کار می‌کردند. اما طی دو دهه اخیر، به‌خاطر مدیریت ناکارآمدی که مدیران آن اعمال کردند، دچار مشکلات بسیار زیادی شد و تعداد کارگران آن به حدود ۷۵۰ نفر تقلیل یافت.

میرزایی در اشاره به وضعیت و دغدغه کنونی کارگران، تاکید کرد: اکنون نگرانی کارگران از این است که با تغییر مدیریت شرکت ناشی از خصوصی‌سازی، کارشان را از دست بدهند. آنها انتظار دارند مقامات و مسئولانی که خصوصی‌سازی را انجام داده‌اند، آنها را در جریان روند و ابعاد تغییرات قرار دهند. هیچکس نمی‌خواهد خاطره تلخ خصوصی‌سازی شرکت‌های هپکو، آونگان و… برای این شرکت و کارگران آن هم تکرار شود.

شرکت لاستیک پارس با بیش از ۳۰ سال سابقه، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تایر در ایران به شمار می‌رود. این شرکت در سال ۱۳۵۵ با مشارکت بانک صنعت و معدن و شرکت پیرلی ایتالیا و سهامداران بخش خصوصی تاسیس شد. در حال حاضر، شرکت لاستیک پارس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تایرهای کامیونی، اتوبوسی و کامیونتی بایاس کشور است و نقش عمده‌ای در ناوگان حمل و نقل بار و مسافر در کشور دارد.زنند، بیشتر دیده می‌شوند.